Berflobeek Anthoniusstraat - Rudolfstraat


De Berflobeek in Hengelo wordt stap voor stap opgeknapt. Het deel van de beek tussen de Anthoniusstraat en de Rudolfstraat heeft groot onderhoud nodig. Kades zijn verzwakt en oevers zijn deels weggespoeld. De beek is hier na verloop van tijd te smal geworden. Daarom maken we de beek breder. En we verstevigen de oevers met betonwanden, omdat de ruimte tussen de huizen beperkt is.

We gaan met ingang van 2026 op  meer plekken aan de slag met de Berflobeek. Meer informatie hierover vind je op Beken Hengelo - Vechtstromen

De werkzaamheden

We starten met het opschonen en opruimen van de bestaande situatie rondom de beek. Zo maken we ruimte voor nieuwe betonnen keerwanden die de beek aan beide kanten begrenzen. Daarna leggen we een betonnen ondergrond aan. Hierop worden de nieuwe wanden geplaatst. Zo ontstaat een bredere beek die door een nieuwe betonnen constructie stroomt.

Als deze werkzaamheden zijn afgerond, herstellen we de aangrenzende opritten. We plaatsen nieuwe hekwerken en schuttingen. Daarnaast richten we op verschillende plekken natte zones in, waar water kan blijven staan en waar nieuwe beplanting komt.

Contact

Bernard Knuif

Heeft u vragen over het project? Neem dan contact op met projectleider Bernard Knuif. Dit kan via 088 220 33 33.

Project updates

Nieuws

Projectinformatie

Zelf aan de slag

Waterschap Vechtstromen en de gemeente Hengelo vinden het belangrijk om wateroverlast in de toekomst te beperken en nemen daarom maatregelen in de openbare ruimte. Maar ook inwoners kunnen zelf wat doen op het eigen terrein, om ervoor te zorgen dat extreme regenbuien voor minder overlast zorgen. Dat kan bijvoorbeeld door de regenpijp af te koppelen of de tuin te vergroenen.

Kijk voor tips en inspiratie op www.groenblauwtwente.nl