Nieuwsbrief 16 november 2022

Nieuwsservice, 46
Onderstaande berichten zijn geselecteerd op basis van uw onderwerpkeuze.
Onderstaande berichten zijn geselecteerd op basis van uw onderwerpkeuze.
Waterschappen hebben te maken met stijgende prijzen en er komen grote opgaves op ons af. Zoals het verbeteren van de waterkwaliteit, het renoveren van zuiveringen en het tegengaan van klimaateffecten. Diverse waterschappen moeten hun tarieven nog vaststellen, maar waarschijnlijk zullen de tarieven bijna overal stijgen. Ons algemeen bestuur beslist binnenkort over de tarieven van waterschap Vechtstromen. De tariefstijging ligt bij ons naar verwachting lager dan het landelijk gemiddelde.
Dinsdag 8 november waren er duikers te water bij de Ericasluis in Erica bij Emmen. Wij gaan onderhoud uitvoeren aan de krooshekreinigers aan de Ericasluis. Om dit voor te bereiden gaan duikers de sluis en omgeving inspecteren, hierdoor krijgen wij een beter beeld van de situatie onder water.
Op vrijdagochtend 4 november vond de tweede editie van het Twents Scholieren Filmfestival plaats in Stadstheater De Bond in Oldenzaal. En daar waren wij bij!
Het thema van deze editie was namelijk Water. Maar liefst 1084 middelbare scholieren gingen op creatieve wijze aan de slag met dit thema en maakten een korte film binnen een zelfgekozen genre. Dit waren scholieren van onder andere het Twents Carmel College, het Assinklyceum en het Greijdanus.