Start werkzaamheden in noordelijk deel van het N2000 Dinkeldal

Gepubliceerd op 8 september 2025

Op 8 september starten de werkzaamheden voor de maatregelen in het noordelijk deel van het N2000 Dinkeldal. In negen gebiedjes langs de Dinkel tussen Losser en Beuningen worden maatregelen uitgevoerd om de waterkwaliteit te verbeteren en de natuur te versterken. Aannemersbedrijf Gerwers uit Tilligte gaat de werkzaamheden uitvoeren.

Samen met onze gebiedspartners werken wij in het Dinkeldal aan een natuurlijke en klimaatbestendige rivier. Vanuit de Natura 2000-opgave en de Kaderrichtlijn Water (KRW) verbeteren we de leefomgeving voor planten en dieren en versterken we de natuur in de rivier en het dal.

Het N2000 Dinkeldal is verdeeld in twee plangebieden: Dinkel-Zuid en Dinkel-Noord. De werkzaamheden in Dinkel-Zuid zijn inmiddels afgerond. Nu start de uitvoering in het noordelijke plangebied. Tussen de Ellermansbrug in Losser en de Beuningerbrug in Beuningen worden in negen deelgebieden langs de Dinkel maatregelen genomen. Dat gebeurt zowel in de Dinkel als op gronden die door eigenaren beschikbaar zijn gesteld.

Werkzaamheden

Op enkele locaties wordt puin of keileem verwijderd uit de oever van de Dinkel en verbeteren we de uitmonding van zijbeken. Ook worden bomen en struiken aangeplant. De maatregelen zijn in overleg met de betrokken grondeigenaren afgestemd. Bekijk hier een overzicht van alle maatregelen per deelgebied.

Planning

Op 8 september begint aannemer Gerwers met de werkzaamheden.  We verwachten dat het hele project in het voorjaar van 2026 klaar is.